PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- WARSZTATY

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA- WARSZTATY

Dnia 08.06.2022roku w oddziale 8a gościliśmy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, które przeprowadziły dla uczniów warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie i uczennice poznali techniki prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), zasady obsługi  i zastosowania defibrylatora AED, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz tamowania krwotoku i zakładania różnego rodzaju opatrunków na ranę. Mieli również możliwość praktycznej nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ponieważ każdy z nas jest zobowiązany do udzielenia innej poszkodowanej osobie takiej pomocy.

Życzymy wszystkim uczniom dobrego wypoczynku oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Aby nie trzeba było stosować w praktyce poznanych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opracowała: Małgorzata Olesińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.