Bezprzewodowe bloki do nauki programowania na zajęciach Informatyki.

W dniu 21 października uczniowie klasy VIII d na zajęciach Informatyki mieli możliwość zapoznania się z bezprzewodowymi klockami do nauki programowania firmy Cubroid.

Jest to zestaw klocków do programowania bez widocznych kabli czy elementów łączących. Łączy w sobie elementy, technologii, inżynierii, matematyki i sztuki, aby dzieci mogły rozwijać kreatywność, a także umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i współpracy.  Klocki posiadają kreatywny program, by dzieci mogły lepiej zrozumieć zależności pomiędzy oprogramowaniem, a sprzętem komputerowym. Dzięki produktom i usługom firmy Cubroid dzieci mają możliwość poszerzania swojej wiedzy z zakresu nauki, a także rozwijania umiejętności współpracy oraz zdolności krytycznego oraz logicznego myślenia. Mogą również rozwijać swoją kreatywność.

Zestaw zawiera 111 elementów konstrukcyjnych (klocki funkcyjne oraz konstrukcyjne) oraz ćwiczenia z programowania blokowego i Scratch. Klocki funkcyjne są bezprzewodowe (Bluetooth) i programowalne! Każdy klocek funkcyjny posiada osobny włącznik, gniazdo do ładowania oraz przycisk automatycznej pracy. Zarówno klocki funkcyjne jak i konstrukcyjne są kompatybilne z innymi klockami, w tym z LEGO.

Zespół klasowy został podzielony na 2 drużyny 6 osobowe każda z nich miała inne zadanie do wykonania . Drużyna nr 1 miała zrealizować temat „Razem stworzymy karuzelę w Wesołym Miasteczku” . Drużyna nr 2 miała zrealizować temat „Sprawmy, by robot potrafił wysyłać wiadomości”. Zadania zostały wykonane prawidłowo poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kreatywnej lekcji informatyki.

Grzegorz Gmerek