ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI.

W dniu 24 października każdego roku odbywa się Światowy Dzień Origami. Tego dnia miłośnicy origami zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.  W naszej szkole również to uczyniliśmy.

Przygoda ze składaniem rozpoczęła się od przekazania wiedzy na temat sztuki origami, jej tradycji
i zasad. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do złożenia modelu zabawki/ gry  zręcznościowej na bazie KUBEK z kwadratu. Dzięki samodzielnemu doświadczeniu składający dowiedzieli się, że ORIGAMI relaksuje i bawi. Uczy precyzji, rozwija sprawność manualną oraz koncentrację. Pomaga w nauce. Złożona zabawka bardzo im się podobała. Przy jej użyciu uczniowie z zapałem ćwiczyli swoją zręczność podczas przerw.

Tego dnia odbyło się również podsumowanie konkursu origami „Jesień wokół nas”,  w którym wzięli udział najmłodsi miłośnicy składania papieru – uczniowie oddziałów I-III. Celem konkursu było dostrzeganie uroku otaczającej przyrody i nabywanie umiejętności ukazania tego piękna za pomocą złożonych, papierowych kół lub kwadratów, rozwijanie wyobraźni geometrycznej, sprawności manualnej oraz koncentracji, a także kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego. Uczniowie wykonywali indywidualne prace. Najciekawsze zostały wyeksponowane na tablicy głównego holu naszej szkoły. Podczas oceny komisja wzięła pod uwagę estetykę wykonania, trudność złożeń, dobór koloru i papieru, pomysłowość i oryginalność.

Laureatami zostali:
I MIEJSCE: Aleksandra Sala 2D, Zofia Walczak 1D
II MIEJSCE: Gabriela Truścińska 1D, Zuzanna Woźniak 1B
III MIEJSCE: Franciszek Banasiak 2A, Lena Wojtalik 1A
WYRÓŻNIENIE: Natalia Dopierała 3A, Amelia Kamińska 3A, Michał Jóźwiak 2C

Wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy aktywne włączyli się w obchody Światowego Dnia Origami. Zwłaszcza  uczniom starszym  kl. VI A i VIII C.  Gorąco zachęcamy do dalszego działania
i poznawania sztuki origami.

Joanna Traczyk
                                                                                                                                                 Barbara Wódka