Pierwszy projekt czytelniczy już za nami

16 listopada miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej Smaczne i zdrowe warzywa „Na straganie” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem projektu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz pobudzanie i rozwój inwencji twórczej uczniów. Młodzi czytelnicy  wysłuchali z zainteresowaniem wierszy Jana Brzechwy, i jak się okazało niektóre były im już dobrze znane.

Dzieci z klas pierwszych we wrześniu uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, podczas których zapoznali się z życiem i twórczością Jana Brzechwy, obejrzeli wystawę książek poety zgromadzonych w szkolnej bibliotece. Głównym motywem spotkania był wiersz „Na straganie”, który stał się pretekstem do rozważań na temat wartości odżywczych i smakowych warzyw. Lekcja była wprowadzeniem i przygotowaniem do konkursu plastycznego po hasłem Warzywa – Lubię to! Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji ulubionych warzyw dowolną techniką. Komisja konkursowa spośród 66 oddanych prac wyłoniła laureatów:

I miejsce – Pola Karczewska, Ib;

Wyróżnienia – Kornelia Zaręba, Ic; Filip Zawlik, Ib; Alicja Bajor, Ic; Natalia Przepiórkowska, Ia; Cezary Sztandera, Id.

Nagrody zostały zakupione w ramach realizacji działań promujących czytelnictwo z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przy udziale środków z budżetu państwa.

Wystawę prac można oglądać w holu głównym szkoły. Zapraszamy!

Wasze bibliotekarki