Pika ręczna chłopców IMS półfinał wojewódzki.

18 listopada 2022 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Skierniewicach rozegrano półfinał wojewódzki chłopców w piłce ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Powiat kutnowski reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie im Tadeusza Kościuszko. W turnieju udział wzięło pięć zespołów, które wygrały eliminacje wcześniej w swoich powiatach.

Zespół z Kutna awansował  do półfinału wojewódzkiego dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach powiatu kutnowskiego pokonując w ½ finału zespół SP Żychlin 11 : 3 oraz w finale SP nr 9 z Kutna 10 : 9

Uczestnicy zawodów półfinału województwa łódzkiego w piłce ręcznej chłopców – IMS:

1. SP nr 1 w Kutnie
  2. SP w Boguszycach
  3. SP w Kowiesach
  4. SP w Łowiczu
  5. SP w Skierniewicach

Rywalizacja przebiegała w systemie każdy z każdym. Podczas zawodów rozegrano dziesięć spotkań, które wyłoniły zwycięzcę półfinału. Nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

SP nr 1 Kutno – SP Skierniewice        2 : 5

SP nr 1 Kutno – SP Łowicz                  6 : 3

SP nr 1 Kutno – SP Kowiesy               9 : 5

SP nr 1 Kutno – SP Boguszyce            5 : 2

Klasyfikacja końcowa półfinału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców – IMS:

I.SP Skierni ewice

II. SP nr 1 w Kutnie

III. SP Łowicz

IV. SP Boguszyce

V. SP Kowiesy

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów, którzy pokazali wysoki poziom umiejętności. W każdym meczu dawali z siebie wszystko i walczyli z determinacją i zachowaniem postaw fair play w atmosferze poszanowania zasad i przepisów oraz szacunku dla przeciwnika.

Naszą szkołę w rozgrywkach reprezentowali: Kamil Kaczmarek, Mikołaj Karczewski, Łukasz Domżał, Jakub Kowalski, Kacper Kacalak, Antoni Kobus,  Szymon Domrzał, Tomasz Cybulski, Kacper Domżał, Juliusz Zachorski. Opiekunami zespołu we wszystkich etapach rozgrywek byli nauczyciele: Andrzej Pietrzak, Iwona Krawczyk oraz Aleksander Grabowski.