NIE MA JAK W WOJSKU

Odział III A po raz kolejny odwiedził żołnierz I Batalionu Kawalerii Powietrznej  kapral Kamil Bińczak. Ponowne spotkanie miało pogłębić wiedzę uczniów na temat zajęć i obowiązków  wojskowego. Rozwinąć ich zainteresowanie służbą dla kraju, zachęcić do zasilenia polskiej armii w przyszłości. Pan Kamil przypomniał znaki i symbole narodowe. Opowiedział  o walkach Polaków na różnych frontach. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z Polską oraz pracą w wojsku i z zaciekawieniem słuchali odpowiedzi. Mogli z bliska obejrzeć, dotknąć, a także przymierzyć mundury oraz wyposażenie żołnierza potrzebne w różnych sytuacjach. Dzieci poznały alfabet Morse’a oraz Alfabet fonetyczny NATO. Zdobyte umiejętności wykorzystały w praktyce. Samodzielnie odkodowały wiadomość i zaszyfrowały swoje imię. Po ćwiczeniach umysłowych przyszedł czas na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Uczniowie z zapałem i zaangażowaniem wykonywali zadania o wesołych nazwach: szybka pobudka, odpoczynek sapera, rzut granatem, padnij – powstań, koperta, transport amunicji.  Zmęczeni, ale uśmiechnięci z  entuzjazmem dzielili się swoimi wrażeniami. To było bardzo ciekawe i atrakcyjne spotkanie oraz prawdziwa lekcja patriotyzmu. Dziękujemy panu Kamilowi i z niecierpliwością czekamy na następną wizytę.

Barbara Wódka