„Bestseller biblioteki szkolnej”. Kolejny projekt edukacyjny zakończony

7 grudnia 2022r. miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Bestseller biblioteki szkolnej”. Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni oraz postaw twórczych uczestników, inspirowanie kreatywności uczniów, promocja biblioteki szkolnej i jej zasobów.

Uczniowie naszej szkoły pracowali wspólnie z wychowawcami nad wyborem najciekawszej książki dostępnej w bibliotece szkolnej.

Projekt podzielony został na dwa etapy.

W październiku bieżącego roku uczniowie każdej klasy poprzez głosowanie wybierali bestseller biblioteki szkolnej. Sami zgłaszali tytuły książek, które im się podobały. Poniżej prezentujemy „pierwsze piątki” w każdej kategorii.

Klasy II i III (154 głosujących):

1. „Dziennik Cwaniaczka” (21 głosów),
  2. „Harry Potter” (18 głosów),
  3. „Dorota Gellner dzieciom” (16 głosów),
  4. „Cukierku, ty łobuzie” (12 głosów),
  5. „Brzechwa dzieciom” (10 głosów).

Klasy IV i VI (229 głosujących):

1. „Harry Potter” (37 głosów),
  2. „Dziennik Cwaniaczka” (36 głosów),
  3. „Chłopcy z Placu Broni” (23 głosy),
  4. „Akademia Pana Kleksa” (22 głosy),
  5. „Mikołajek” (20 głosów).

Klasy VII i VIII (208 głosujących):

1. „Harry Potter” (37 głosów),
  2. „Mały Książę” (20 głosów),

„Opowieść wigilijna” (20 głosów),

1. „Szkolny słownik niemiecko – polski, polsko – niemiecki” (16 głosów),
  2. „Balladyna” (15 głosów),
  3. „Chłopcy z Placu Broni” (14 głosów).

Drugi etap polegał na wykonaniu pracy reklamującej polecaną, ciekawą książkę dostępną w bibliotece szkolnej. Wpłynęły 103 prace, z których komisja konkursowa wyłoniła najlepsze w każdej kategorii klasowej.

Nagrodzeni to:

Klasy II – Zuzanna Lewińska, Wojciech Pasikowski, Antoni Skark, Paulina Sobczak, Filip Wawrzyniak (2b)

Klasy II (wyróżnienie) – Emil Braszkiewicz, Amelia Dąbrowska, Oliwia Grzelak, Ignacy Grzybowski, Oliwia Maćczak (2a)

Klasy III – Gabriel Kaźmierczyk, Amelia Kusiak, Szymon Olkiewicz (3a)

Klasy IV – Tatiana Ciołek, Lena Smulska (4d)

Klasy IV (wyróżnienia) – Viktoria Krepych (4b), Lena Domżał, Karina Zagórowska (4b)

Klasy V – Julia Gal, Hanna Lewandowska, Julia Pierzchała (5d)

Klasy VI – Anastazja Augustyn, Marcel Frontczak, Jakub Jażdżewski, Bartosz Rojek, Wiktor Sobota (6d)

Klasy VII – Lena Dąbrowska (7b)

Klasy VIII – Mikołaj Adamczyk, Anastasia Bondarenko, Paulina Czerwińska, Łukasz Domżał, Oliwia Dubacka (8g)

Klasy VIII (wyróżnienie) – Szymon Tralewski, Bartosz Trzaskowski, Justyna Wielbińska, Julia Wójkowska (8g)

Nagrody książkowe zostały zakupione z funduszu rządowego programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa przy udziale środków budżetu państwa.

Wystawę prac uczniów można oglądać w holu głównym szkoły.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej i zachęcamy do czytania!

Wasze bibliotekarki