Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Corocznie, 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tego dnia w 1948 r. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka-  dokument wyznaczający standardy ochrony naszych uprawnień.
Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas wynikające z samego faktu bycia człowiekiem np.: prawo do życia, wolność słowa, zrzeszania się, czy prawo do edukacji.

Podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas VIII  zdobyli wiedzę na temat współczesnej koncepcji praw człowieka. Młodzież dowiedziała się, iż obecnie prawa i wolności chronione są przez prawo krajowe i międzynarodowe, a ich przestrzeganie nadzorują organizacje rządowe i pozarządowe. Podsumowanie zajęć zwieńczyła wystawa prac informacyjno-plastycznych, wykonanych przez najstarszych członków społeczności szkolnej. Młodsi uczniowie mogli w trakcie przerw międzylekcyjnych skorzystać z przygotowanych przez ósmoklasistów gier  logicznych, planszowych, szarad, związanych z tematyką praw człowieka.