ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Kota – święto obchodzone 17 lutego, np. we Włoszech i Polsce. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym  i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Z tej okazji uczniowie obejrzeli prezentację interaktywną poświęconą kotom, dowiedzieli się wielu ciekawostek o trybie ich życia, poznali rasy kotów oraz wiele śmiesznych historii związanych z ich zachowaniem. Obejrzeli krótkie filmiki edukacyjne. Rozwiązywali quizy i zagadki z kociakami w roli głównej, wykonywali ćwiczenia i zabawy ruchowe naśladujące pozy i zachowania futrzastych przyjaciół, czytali opowiastki. Uczniowie każdej klasy I – III przynieśli do szkoły swoje kotki – maskotki. Chętni uczniowie wykonali kocie maski i wizerunki kotów. Tego dnia w czasie długiej przerwy, mogli obejrzeć bajkę z morałem o wesołych przygodach Toma i Jerry’ego. Do akcji włączyła się biblioteka szkolna. Uczniom zaprezentowano szkolną kolekcję książek  z kocimi bohaterami, zachęcając do ich wypożyczania, a także świetlica szkolna, w której dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne. Uczniowie na ogłoszoną akcję szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przynosili kocie smakołyki i pokarm dla kociaków ze schroniska Cztery Łapy w Żychlinie.

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP kl. I-III

Joanna Traczyk