“Zagraj z nami!”

W dniu 24.02 uczniowie oddziału IV a reprezentowali naszą szkołę w V Integracyjnym Turnieju Gier Planszowych.

Celem tego turnieju było:
– propagowanie wśród dzieci i młodzieży gier planszowych -niewymagających urządzeń elektronicznych, jako formy aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego,

-ochrona i wzmacnie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży zgodnie z kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023-stwarzanie możliwości osiągnięcia sukcesu

-rozwijanie relacji społecznych i integracja uczestników poprzez wspólną grę, zabawę i rywalizację

Jednak najważniejszym było pokonywanie wzajemnych barier komunikacyjnych pomiędzy pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi rówieśnikami.

Zabawie towarzyszyło mnóstwo emocji. Chłopcy bardzo zaangażowali się we wszystkie gry. Uczniowie mięli możliwość zapoznać się z rówieśnikami z placówek szkolno-wychowawczych z Kutna i okolic oraz wspólnie zagrać w : Jengę, Chińczyka i Rummikub.
Na koniec spotkania wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszyscy mogliśmy skosztować smakowitych, zdrowych przekąsek oraz tortu z okazji V Integracyjnego Turnieju Gier Planszowych przygotowanych przez SOSW nr 2 w Kutnie.
Opracowała:
Karolina Sulej