Photon w labiryncie oraz druk 3 D

Dnia 14 marca 2023 roku oddział  V a  na zajęciach informatyki postawił  przed robotem Photon wyzwanie  – znaleźć drogę w labiryncie przemieszczając się po macie, która służyła jako labirynt. Photon to robot zakupionym z projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci jeździły robotem po macie za pomocą aplikacji mu dedykowanej. Ich zadaniem było zaprogramowanie robota tak, by przejechać pola i dotrzeć do celu. Zabawa sprawiła wszystkim sporo radości .

Podczas zajęć została zaprezentowana drukarka 3D. Młodzież mogła zobaczyć, jak działa taki sprzęt. Dowiedzieli się, jaka temperatura potrzebna jest do wydruku, ile trwa drukowanie niektórych elementów. Dzięki temu projektowi uczniowie mogą rozwijać myślenie, doskonalić umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjnych. Zakupiony sprzęt uatrakcyjnia zajęcia, pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania- nie tylko na lekcjach informatyki.

Opracował Grzegorz Gmerek