Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy 8g wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja DBI. Łódzkie 2023 wzbogacona została o warsztaty myślenia wizualnego (sketchnoting), dzięki którym na specjalnie przygotowanym activebooku uczniowie własnoręcznie wykonywali notatki podczas prelekcji nt. cyberbezpieczeństwa. W trakcie warsztatów ze sketchnotingu uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak robić dobre notatki wizualne i do czego mogą się one przydać. W trakcie wykładów poruszano takie tematy jak: dezinformacja, fake newsy, bezpieczne zakupy w sieci, płatności online, ochrona prywatności/tożsamości, tworzenie silnych haseł, popularne oszustwa np. phishing, przejęcie konta w różnych serwisach czy wycieki danych. Połączenie warsztatów i wykładów pozwoliło na większe zaangażowanie uczniów.

W.Dobosz Paduch