Mamy laureatów konkursu plastycznego „Moje zdrowie-największy skarb”.

7 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy “Światowy Dzień Zdrowia” pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Światowa Organizacja Zdrowia świętuje zaś w tym roku swoje 75 urodziny.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2023 Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kutnie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kutnie ogłosiła konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było hasło „Moje zdrowie-największy skarb”. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-IV Szkół Podstawowych z terenu Miasta Kutno i powiatu kutnowskiego.

Tematyka konkursu dotyczyła kwestii szeroko pojętego zdrowia, troski  o zdrowie i postaw, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia. Słowem jak dbać o zdrowie, aby długo żyć i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie plakatu obrazującego różne sposoby dbania o zdrowie.

Na konkurs wpłynęło 81 prac plastycznych. Uczestnikami byli uczniowie z 9 szkół. W dniu 05.04.2023. komisja konkursowa wyłoniła laureatów   do nagród oraz przyznała wyróżnienia.

Wśród zwycięzców znaleźli się również uczniowie naszej szkoły  z oddziału 4b, którzy pod opieką pani Małgorzaty Olesińskiej wykonali prace konkursowe.

Oto oni:

Viktoria Krepych- I miejsce

Emilia Bańcyr – III miejsce

Lena Domżał- wyróżnienie

Jak widać uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak należy dbać o własne zdrowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Kutnie

Opracowała: Małgorzata Olesińska