WYCIECZKA DO TORUNIA

W piątek, 14 kwietnia 2023r. wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „ Cudowna podróż ”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

Następnie  wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda                  o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę  ze złotymi żabkami”, kamienice mieszczańskie  z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek.

Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób, w jaki czyniono to 500 lat temu.

Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, co przedstawia fotorelacja. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie 2d i 3b z opiekunami