#Sprzątamy Dla Polski

21 kwietnia 2023r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Udział w akcji rozbudził świadomość ekologiczną uczniów, zachęcił do odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie zrozumieli, że rozwiązaniem zaśmieconego otoczenia nie jest coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów akcji. Uczniowie i wychowawcy z wielką ochotą sprzątali tereny zielone przyległe do szkoły oraz osiedle mieszkaniowe zamieszkałe przez uczniów. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała szybko i sprawnie, Zebrano 15 worków śmieci, co znaczy, że efekty pracy były doskonałe. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że warto dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Joanna Traczyk

Barbara Wódka