„Mam uczucia, mam marzenia, MAM AUTYZM”

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie rozpoczęła się realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Mam uczucia, mam marzenia, mam autyzm”. Podczas zajęć w oddziale 1a dowiemy się więcej na temat autyzmu oraz tego jak postrzegają świat osoby rozwijające się w spektrum, których jest wśród nas coraz więcej. Celem projektu jest propagowanie idei akceptacji i tolerancji dla osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz wzbudzanie szacunku do odmiennego sposobu uczestniczenia w zabawie, zajęciach, zachowaniu, przyzwyczajeniu swoich autystycznych kolegów, a także dostrzeganiu u nich nieprzeciętnych umiejętności. Zrealizowaliśmy zajęcia – Niebieska niedźwiedzica – Czym jest dla nas „inność”. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem Joanny M. Chmielewskiej pt. ,,Niebieska niedźwiedzica” oraz wykleiły niebieskie niedźwiadki. Wykonały improwizację ruchową do muzyki z wykorzystaniem niebieskich balonów i obejrzały krótki film o smutnym jeżyku. Rozmawialiśmy o uczuciach i empatii wobec innych osób. Każdy z nas jest inny – inaczej wyglądamy, inne rzeczy lubimy, w czym innym jesteśmy dobrzy i co innego lubimy. To, że ktoś jest inny nie znaczy, że jest gorszy.

Koordynatorzy:

Marzena Cichacz