ORTOGRAFIA I GRAMATYKA DLA CIEKAWSKIEGO SMYKA

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 biorą udział w innowacji pedagogicznej o nazwie „Ortografia i gramatyka dla ciekawskiego smyka”, autorstwa Beaty Czarnouckiej i Joanny Traczyk. Adresatami innowacji są uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 2d. Program realizowany jest na zajęciach rozwijających uzdolnienia z GDD. Działania prowadzone mają na celu wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad ortografii i gramatyki. Głównym celem jest nauka przez zabawę. Ćwiczenia ortograficzne są zintegrowane z ćwiczeniami w słuchaniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu. Różnorodność ćwiczeń i zabaw pozwala wzbogacić formy pracy oraz pogłębić treści nauczania. Wykorzystuje nowoczesne metody efektywnej nauki ortografii i naturalne zainteresowanie dzieci komputerem, grami i Internetem. Atrakcyjne środki dydaktyczne tj. wierszyki, zagadki, gry, prezentacje multimedialne, pomysłowo zilustrowane ortogramy dostarczają dzieciom wielu bodźców, sprzyjają wyrabianiu nawyku bezbłędnego pisania. Praca zespołu nauczycieli nad umiejętnościami ortograficznymi i gramatycznymi uczniów przynosi wymierne efekty. Uczniowie z sukcesami biorą udział w powiatowych i ogólnopolskich konkursach.

B. Czarnoucka

J. Traczyk