WYJĄTKOWY DZIEŃ W ARLEKINIE

Dnia 17 maja uczniowie z oddziału 1a byli w Teatrze Lalek ARLEKIN  im. Henryka Ryla w Łodzi i oglądali spektakl „Calineczka”, a po nim odkrywali magię teatru.

Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz  zastosowania zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich gra aktorów oraz nowoczesna scenografia i niezwykle pomysłowe kostiumy aktorów. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Akcja spektaklu była lekka i zabawna, w szybkim tempie z wieloma odniesieniami do współczesności. Uśmiechy i rumieńce na twarzy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu były z pewnością dowodem na to, że spektakl podobał się.

Wielkim zaskoczeniem było to, że wszyscy na widowni byli świadkami świętowania urodzin jednego z aktorów, który grał rolę motyla. Wszyscy odśpiewali mu STO LAT, a jego przyjaciele wręczyli mu torcik i prezent.

Po spektaklu  na uczniów czekała niepowtarzalna okazja, mogli  przyjrzeć się nieco bliżej temu, co dzieje się na scenie podczas spektaklu, a jednak jest dla widzów niewidoczne. Poznali także różne rodzaje lalek, które występują w przedstawieniach.

Wychowawczyni  i uczniowie 1a