Rozstrzygnięcie konkursu językowego TDTS

Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane Twoja Sprawa” – XIII edycja organizowanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Głównym celem tego programu jest kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów, które sprzyjają skutecznej ochronie danych osobowych, a także poszerzenie wiedzy uczniów na temat ochrony danych osobowych. Jak wiadomo, zagadnienia te są niezwykle istotne, gdyż nasi uczniowie coraz więcej czasu spędzają w świecie wirtualnym. W tym roku postawiliśmy na poszerzenie tych działań o wiedzę w językach obcych. Dlatego został zorganizowany konkurs plastyczny na przygotowanie plakatu lub komiksu w języku angielskim lub niemieckim pt.:

„HOW TO BE SAFE ON THE INTERNET? / SICHERHEIT IM INTERNET”.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia płynące z udostępniania danych osobowych w Internecie, rozpowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni w językach nowożytnych, rozbudzenie zainteresowania innymi językami obcymi, inspirowanie do kreatywnego i twórczego działania nie tylko w języku ojczystym.

31 maja 2023 nastąpiło nagrodzenie najlepszych prac. Wspaniałe nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP1.

Z radością informujemy, że w konkursie językowym dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie:

z języka angielskiego zwyciężyli:

1 Franciszek Kusiak kl.5d
2 Julita Teler kl.8e
3 Jan Waliszewski kl. 5d

z języka niemieckiego:

1 Kuba Kudelski kl. 8e
2 Aleksandra Targalska kl. 8h
Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !!!

Anna Michalczyk (koordynator TDTS)