Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”

Informujemy,   że   Szkoła   Podstawowa   Nr   1   im.   Tadeusza   Kościuszki   w   Kutnie zakończyła  realizację XI edycji  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego   „Uczymy  Dzieci Programować” w oddziale 1a. Głównym   celem   Programu   było   świadome,  merytoryczne  i metodyczne  wprowadzenie   elementów programowania   i   robotyki   do   zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji i niezależnie od realizowanych aktualnie treści  (np.   edukacja   matematyczna,   artystyczna,   językowa,   artystyczna). Realizacja celu Programu przyczyni się do:

a) podniesienia kompetencji   miękkich   dzieci   takich   jak   rozwijanie   algorytmicznego myślenia,   zadaniowego   podejścia   do   stawianych   problemów,   kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań, a także oswajanie dzieci z nowoczesnymi technologiami;

b) podniesienia kwalifikacji nauczycieli i edukatorów w zakresie wykorzystywania
w prowadzonych przez nich   zajęciach   nowoczesnych   technologii,   a   także   poprzez proponowane im warsztaty oraz udostępnianie materiałów metodycznych;

c) kształtowania kompetencji kluczowych.

Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania była dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.

Download (PDF, 126KB)

Download (PDF, 1.21MB)