„Twoje dane – Twoja sprawa” – lekcje wychowawcze – „słodkie” podsumowanie

W ramach obchodów Ochrony Danych Osobowych każdy wychowawca klas 4-8 przeprowadził w swoim oddziale zajęcia na temat ochrony danych osobowych, wykorzystując materiały otrzymane od koordynatora programu. Ich celem było zainteresowanie uczniów problemem ochrony danych osobowych i prywatności w sieci, jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, gier online, a nawet zabawek interaktywnych. Zajęcia miały charakter pogadanek, dyskusji. Podsumowanie informacji odbyło się za pomocą gry Kahoot nt. bezpieczeństwa w świecie wirtualnym – pierwsze 3 osoby, które znalazły się na podium, z każdej klasy, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

Następnie w kolejnym tygodniu uczniowie wykonywali plakaty podsumowujące pozyskane informacje. Zaprezentowany materiał zachęcał uczniów do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, a także uzmysławiał jak ważne jest bycie ostrożnym, uważnym i czujnym podczas bytności w Internecie.

Anna Michalczyk (koordynator TDTS)