Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SZTUKA EMOCJI”

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „SZTUKA EMOCJI”. Celem tego projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach, skierowanie uwagi i działań nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami.  Nauczyciel w tym projekcie staje się przewodnikiem dziecka po świecie emocji (zaskoczenie, żal, zachwyt, zazdrość, odwaga, spokój, gniew, podziw) używając do tego celu różnych dziedzin sztuki (sztuki plastyczne, rzeźbę, taniec, muzykę, teatr, film, fotografię, literaturę).

Zadania projektowe realizowane są od 01.10.2023 r. do 31.05.2024 r.

8 miesięcy – 8 zadań – 8 emocji – 8 dziedzin sztuki

Za realizację projektu odpowiedzialne są Marzena Cichacz, Agnieszka Kaźmierczak, Khrystyna Krepych, Wioletta Sobczyk