TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ADHD

W roku szkolnym 2023/2024  nasz oddział IVB  bierze udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego, którego jednym z celów jest uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Podczas zajęć z wychowawcą  20 września uczniowie oddziału dowiedzieli się czym charakteryzuje się  ADHD oraz jak wspomóc osoby ze specyficznymi trudnościami.
Każdy z ADHD to zwyczajna osoba której można i należy pomóc.
To nie choroba ,lecz dysfunkcja , zaburzenie z którym przy odpowiedniej wiedzy można sobie świetnie radzić.
-ADHD to akronim angielskiej nazwy „Attention Deficit Hyperactivity Disorder”, co po polsku oznacza zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi. W skład syndromu wchodzą zatem dwa zestawy objawów.
! Pierwszy z nich obejmuje nadmierną ruchliwość i wyjątkowe pobudzenie. Taka osoba nie może usiedzieć na miejscu, wszędzie jej pełno. Ten typ ADHD częściej spotyka się u chłopców.
! Drugim zestawem objawów jest brak koncentracji, rozproszenie i skłonność do odpływania w świat marzeń.

Wspólnie wykonaliśmy gazetkę klasową. Podsumowaniem działania będzie wspólne głośne czytanie bajki bez barier pt. “Żywe srebro “. 🙂

Karolina Sulej