Zaprogramuj sukces – nauka kodowania z robotem Photon

Innowacja pedagogiczna „Zaprogramuj sukces – nauka kodowania z robotem Photon” opracowana została dla uczniów klas IV  Szkoły Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.
W innowacji wykorzystany zostanie robot Photon. To pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, pomaga najmłodszym poprzez zabawę i rywalizację nauczyć się logicznego myślenia, podstaw programowania, ale też tzw. umiejętności miękkich. Robot zintegrowany jest ze smartfonem lub tabletem. Ponadto  uczniowie będą mogli poznać tajniki programowania i zdobyć podstawowe umiejętności w tym zakresie. Udział w projekcie pozwoli również rozwinąć praktyczne i abstrakcyjne myślenie. Ponadto dzieci  nauczą się wykrywania i korygowania błędów, skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi do celu a także rozwiną umiejętność współpracy z innymi.
Zajęcia kodowania będą również doskonałą okazją, by pokazać dzieciom nowe zastosowania tabletu czy komputera jako użytecznego narzędzia do zdobywania kolejnych umiejętności, rozwijania zainteresowań oraz tworzenia własnych projektów – niezależnie od wieku.

20 interaktywnych zadań z programowania z robotem Photon