Tydzień Uczniowskiej SuperMocy !

W dniach 16-20 października 2023 r. uczniowie oddziałów IIa, IVb, Vb, VIIIa oraz uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki przystąpili do V edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, który w tym roku realizowany był pod hasłem „Zostań Królową/Królem swojego czasu!”. Celem zajęć była nauka dobrego i efektywnego zarządzania czasem, po to by:

– wykonywać swoje obowiązki na czas;

– planować każdy dzień;

– ustalać priorytety, co warto zrobić, a co odpuścić;

– planować konkretne zadania do wykonania;

– zmniejszyć stres związany z wykonywaniem danego zadania;

– zapanować nad swoimi pożeraczami czasu;

– znaleźć czas tylko dla siebie,

– docenić to, jak ważny jest sen i odpoczynek.

Wszystkie zadania przyczyniły się do jeszcze lepszej integracji każdego zespołu, uświadomienia sobie swoich własnych mocnych stron, wybudowania poczucia własnej wartości, czy ukształtowania postawy dbania o siebie i swój dobrostan.

Uczniowie bardzo aktywne uczestniczyli w zajęciach, omawiali swój plan dnia w tym obowiązki domowe i zajęcia w czasie wolnym, przygotowali zegary, metodą ABC formułowali swoje zadania, natomiast metodą burzy mózgów określali w jaki sposób najlepiej zarządzać swoim czasem.

Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał koronę i zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Wystawa zegarów, kart pracy i plakatów z „pożeraczami czasu” wykonanych podczas realizacji projektu prezentowana była w miesiącu październiku w holu głównym szkoły.

W listopadzie bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, koordynatorzy oraz uczniowie otrzymali certyfikaty „Odkrywców Supermocy”. Dziękujemy autorkom projektu pani Joannie Gadomskiej oraz Katarzynie Włodkowskiej za inspiracje i możliwość realizacji tak ciekawego, a jednocześnie zabawnego oraz pełnego magii projektu, podczas którego odkrywane były SuperMoce naszych wyjątkowych uczniów! Na pewno będziemy jeszcze nie raz zgłębiać tajniki zarządzania naszym czasem, gdyż jest to niezwykle cenna i trudna umiejętność. Z dumą i wielką satysfakcją możemy stwierdzić, iż był to naprawdę niezwykły czas w Naszej szkole!

Opracowanie:

Koordynatorzy projektu – Marlena Bajda i Marzena Cichacz.