Zajęcia integracyjne z pedagogiem specjalnym pt. Wśród rówieśników – integracja zespołu klasowego

W dniu 25.10.2023 r. w oddziale VId odbyły się zajęcia integracyjne z pedagogiem specjalnym pt. Wśród rówieśników – integracja zespołu klasowego. Cele główne:  integracja zespołu klasowego. Cele szczegółowe:  budowanie pozytywnych relacji w zespole klasowym, doskonalenie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie,  budowanie klimatu zaufania, otwartości, wzajemnej akceptacji, obserwacja stopnia integracji klasy i panującej wśród uczniów atmosfery. Podczas zajęć zostały wykonane ćwiczenia: czarodziejska kostka, gra pajęczyna, małe rozmowy. Uczniowie z oddziału VId doskonalili współpracę w zespole klasowym, stosowanie się do poleceń, opowiadanie o sobie, o swoich zainteresowaniach, koncentrację uwagi. Uczennicom i uczniom towarzyszył uśmiech na twarzy. Wspólne zadania służyły integracji uczniów oddziału VId.

Opracowały:

Marzena Cichacz