INNOWACJA PEDAGOGICZNA POZNAJEMY ZWYCZAJE POLSKIE A BRYTYJSKIE- WALENTYNKI / VALENTINE’S DAY.

Walentynki to coroczne święto zakochanych. Nazwa pochodzi od św.Walentego, którego wspomnienie obchodzone jest 14 lutego.
14 lutego obchodziliśmy w naszym oddziale IV B Walentynki. Z tej okazji każdy założył czerwone elementy garderoby. W związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, odbyły się zajęcia z wychowawcą nt.przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Uczniowie uczestniczyli również na lekcji angielskiego w tematycznych zabawach dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka.
Celem lekcji było zapoznanie się z kilkoma faktami z życia św.Walentego, poznaliśmy historię oraz zwyczaje i symbole tego święta. Udało nam się wytworzyć pogodny i radosny nastrój podczas wspólnej zabawy pt. ” Nazywamy emocje”. Przygotowaliśmy własnoręczne kartki w kształcie serca – symbol miłości. Każdy przygotował serce z których powstała walentynkowa fotoramka, która ozdobiła wnętrze naszej sali. Następnie uczniowie wzbogacili zasób słownictwa wspólnie szukając ukrytych słów w wykreslankach na platformie Wordwall ,a także szukaliśmy walentynkowych par Memory.
Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie i wyrazić w ten sposób wzajemne sympatie i prztjaźń. Zajęcia upłynęły w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Karolina Sulej
Agnieszka Zagórowska