Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Maciej Rataja w Mieczysławowie.

W dniu 13 marca 2024r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Maciej Rataja w Mieczysławowie. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną placówki. Kierunki kształcenia to: technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Oglądali sale lekcyjne, warsztaty szkolne z najnowocześniejszym sprzętem rolniczym, internat, stołówkę i sklepik szkolny. Oprócz zwiedzania, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznych zajęciach z gastronomii i architektury krajobrazu. Dowiedzieli także się o możliwości zrobienia prawa jazdy, kategoria B i T, w czasie chodzenia do szkoły, kursu obsługi wózków widłowych oraz możliwości wyjazdów zagranicznych na praktyki, współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach projektu Erasmus.

Opracowała: Anna Wieczorkowska.