Ach ten niezwykły nauczyciel – w Akademii Pana Kleksa ”.

WITAJCIE W NASZEJ BAJCE :-)LEKCJA OTWARTA  IVB

Ideą lekcji otwartej jest dzielenie się wiedzą oraz pomysłami wśród nauczycieli, co umożliwia wymianę doświadczeń i wzbogacenie warsztatu pracy. Dzięki temu zyskujemy innowacyjne pomysły na prowadzenie zajęć. W związku z tym 11.03.2024r. została przeprowadzona lekcja otwarta z języka polskiego w oddziale IVB pt. „Ach ten niezwykły nauczyciel – w Akademii Pana Kleksa ”.
W czasie lekcji korzystano z pomocy dydaktycznych oraz z platformy edukacyjnej Genially.
Podczas lekcji uczniowie korzystali z kart pracy dzięki którym nauczyli się budować odpowiedzi do zadań , o tematyce poświęconej Akademii,po opanowaniu tych umiejętności uczniowie uzupełniali  krzyżówkę , która dotyczyła wyglądu Pana Kleksa. Zadania były dostosowane do możliwości uczniów. W ten sposób każdy mógł opanować te umiejętności w swoim zakresie.
Najciekawszym punktem naszej lekcji było spotkanie z niezwykłym nauczycielem-oddział IVb odwiedził Pan Kleks . Uczniowie mieli możliwość stworzenia niezwykłych plam podczas kleksografii. Pod czujnym okiem Pana Ambrożego wszyscy wytrwale pracowali na lekcji. Uczniowskie twarze pobladły z wrażenia, więc czarodziej miał ręce pełne pracy i pokolorował policzki piegami. Najważniejsze, że podczas lekcji nikt się nie zmniejszył a Pan Kleks zadbał o to ,aby nikt nie stracił pamięci i na długo zapamiętał słodkie zakończenie lekcji.
Organizując takie działania istotne są osiągnięcia efektów dla ucznia, nauczyciela oraz szkoły. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie mieli stworzone warunki do pracy w grupie rówieśniczej oraz samodzielnego warsztatu pracy , a także integracji. Zajęcia otwarte umożliwiają prezentację swoich umiejętności przed gronem pedagogicznym. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem sprzyja dalszemu rozwojowi nauczycieli oraz pedagogów.
Magdalena Sikorska
Karolina Sulej