Konkurs pięknego czytania

27 marca odbyła się III edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania „Postać Tadeusza Kościuszki w poezji”. Pretekstem wydarzenia czytelniczego dla uczniów klas I – III była 230 rocznica wybuchu Powstania Kościuszkowskiego oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów (po dwóch reprezentantów klas). Uczniowie zaprezentowali utwory nawiązujące do postaci Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły lub wydarzeń związanych z działalnością wielkiego człowieka, bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych.

Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Stolińska (przewodnicząca jury) i Małgorzata Jaworska, Izabela Smolarek (członkowie) po długich debatach wyłoniła najlepiej czytających uczniów wśród uczniów klas (oddzielnie) pierwszych, drugich i trzecich.

Laureaci:

Klasy pierwsze

Amelia Zimna (1d) – I miejsce

Adam Dyszkiewicz (1c) – II miejsce

Franciszek Zahorski (1b) – III miejsce

Klasy drugie

Miłosz Sobota (2d) – I miejsce

Lena Ziólkowska (2c) – II miejsce

Wojciech Czernicki (2b) – III miejsce

Klasy trzecie

Julia Kubasińska (3d) – I miejsce

Hanna Dąbrowska (3d) – II miejsce

Mykhail Matvieiev (3a) – III miejsce

Dziękujemy za przygotowanie czytanych tekstów i ogólny wyraz artystycznych prezentujących się osób.

Fundatorem nagród książkowych dla laureatów i uczestników konkursu była Rada Rodziców.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach i wydarzeniach czytelniczych organizowanych przez nauczycieli biblioteki szkolnej.

Wasze bibliotekarki