„Wielkanocna kura” w III a

Okres przygotowań do świąt wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych, wykonania różnego rodzaju dekoracji. 27 marca 2024 r. z tej okazji w oddziale 3a odbyły się świąteczne warsztaty, podczas których uczniowie za pomocą kolorowego papieru wykonali „wielkanocną kurę”.  Mając do dyspozycji różnorodność materiałów, wszyscy stworzyli własnoręczne, piękne ozdoby. Uczestnictwo w warsztatach stworzyło warunki do rozwijania nie tylko kreatywności i twórczości naszych uczniów, ale było przede wszystkim okazją do integracji całego zespołu. Podczas zajęć nie zabrakło także świątecznych zagadek, rozmów o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych, krzyżówek czy wykreślanek o tematyce świątecznej. Na koniec miłą niespodzianką dla uczniów okazała się zabawa, podczas której musieli oni odnaleźć koszyczek wypełniony czekoladowymi jajeczkami.

Te wyjątkowe warsztaty przebiegały w naszym oddziale w miłej, przedświątecznej atmosferze. Spędzony w takiej formie czas, dał okazję przeżycia wielu pozytywnych emocji. Wszyscy świetnie się bawili, a wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć już atmosferę przedświątecznych przygotować.

Całej społeczności szkolnej życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych.

Opracowanie: Marlena Bajda.