„Sztuka Emocji”

Kolejny raz oddziały 2a, 5a, 8c włączyły się w realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Sztuka Emocji”. Uczniowie z oddziału 2a wykonali „Sensoryczne pisanki”, z których powstała piękna fotografia. Każdy uczeń samodzielnie wycinał kształt jajka a następnie układał i przyklejał na nim wzór z kolorowych makaronów, ozdób, guzików. Spokój jest w każdym z nas. Spokój… Cisza… Rozmyślanie… Spokój to brak pośpiechu, to cisza w głowie, relaks i odpoczynek. Przy odpowiedniej muzyce możemy rozładować napięcie, dzięki niej odnajdujemy wewnętrzny spokój. W oddziale 5a uczniowie poznali emocję spokój za pomocą fotografii. Najpierw odbyła się rozmowa kierowana na temat emocji spokój, uczniowie dowiedzieli się czym jest dla nas spokój, na tablicy podawali swoje przykłady spokoju, dlaczego jest w życiu ważny i do czego możemy go porównać. Następnie przy muzyce relaksacyjnej oddział kolorował mandale. Oddział 8c doświadczając spokoju i wyciszenia obejrzał fotografie i przy wyciszającym działaniu muzyki fortepianowej kolorował mandale. Wszyscy ze spokojem oczekujemy zadań kwietniowych.

Opracowała: Marzena Cichacz