Inicjatywa „Historią zapisany zaczarowany ogród różany”

Rozpoczęła się realizacja Inicjatywy pt. „Historią zapisany zaczarowany ogród różany”. Jest to cykl działań mający na celu rozwinięcie u dzieci i młodzieży szkolnej zamiłowania do czytelnictwa, kultury, tradycji regionalnej, umiejętności współpracy i integracji z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Spotkania mają charakter warsztatowy i angażują odbiorców w różne działania lokalne.

Projekt zwyciężył w konkursie na inicjatywy lokalne organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną  im. Stefana Żeromskiego w Kutnie w ramach zadania Biblioteka jest mi bliska dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Realizacja projektu kwiecień – czerwiec 2024 r.

Autorki projektu:

Marzena Cichacz