POZNAJEMY NASZĄ „MAŁĄ OJCZYZNĘ”

W dniu 10.04.2024., w oddziale 6d, na godzinie do dyspozycji wychowawcy gościliśmy pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie.

Pan Radosław Wąs w ciekawy sposób przeprowadził lekcję regionalną. Uczniowie mieli możliwość poznania historii Kutna, jego najważniejszych zabytków oraz postaci zasłużonych dla naszego miasta.

To tutaj żyjemy, chodzimy do szkoły czy pracujemy, a więc warto znać naszą „małą ojczyznę” i cały czas zgłębiać jej tajniki oraz z dumą patrzeć, jak rozwija się nasze miasto. Powstają np. nowe osiedla mieszkaniowe czy zakłady pracy   w strefie przemysłowej. Kutno z dnia na dzień zmienia swoje oblicze. Miasto róż z pewnością ma wiele do zaoferowania zarówno dla turysty,   jak i mieszkańca. Warto zwiedzić np. Pałac Saski. To praktycznie jedyny zachowany w Polsce zabytek architektury – materialnej spuścizny po unii polsko – saskiej.

Zapraszamy do Kutna!

Opracowała: Małgorzata Olesińska