Eliksiry, życzenia i wróżby…

Drugiego dnia pobytu  w zamku uczniowie z oddziału 5b i 5c  zajęcia rozpoczęli od nauki szyfrowania. Dzięki tej umiejętności każdy z uczniów będzie umiał przekazać tajne wiadomości zakodowane tylko w sobie znajomy sposób. Następnie pojęliśmy, czym są runy i do czego służą. Warsztaty z kreślenia Run, symbolika, pochodzenie, znaczenie, na podstawie mitologii nordyckiej oraz w nawiązaniu do przygód Harry’ego Pottera odkryły przed nami swoje tajemnice. Eksplorując tereny przyzamkowe i odkrywając niezwykłe bagniste i rozłożyste tereny odkryliśmy wyjątkowe miejsce – cmentarz, na którym znajdują się mogiły rodu von Vinclerów – właścicieli majątku  w Mosznej. Po obiedzie uczestniczyliśmy w Eliksarium – warsztatach manualnych, podczas których tworzyliśmy własne substancje magiczne z ciekawą zawartością na pięknym rzemyku. Tuż przed kolacją odbyły się Transmutacja i efekty antarejskiego przeistoczenia, czyli warsztaty manualne z tworzenia figur, rzeźb oraz przedmiotów z dostępnych materiałów, jak glina, papier, masa solna. Natomiast po wieczornym posiłku uczestniczyliśmy w zajęciach Łzy ciemności, czyli astronomia dla Podróżników. Zapoznaliśmy się z konstelacjami, gwiazdami i innymi ciałami. Na zakończenie dnia uczniowie brali udział w epizodzie fabularnym, podczas którego musieli odnaleźć klucz do sali balowej, gdzie zaczęła się fantastyczna zabawa taneczna pod czujnym okiem duchów i zjaw. To był kolejny fantastyczny dzień.