24 kwietnia to dla oddziału 5c i 5b dzień pożegnania z Zieloną Szkołą i Światem Czarodziejów. Po śniadaniu byliśmy już spakowani i gotowi do wykwaterowania, jednak najpierw tajniki i ciekawostki zamku w interesujący sposób przedstawiła nam pani przewodnik – kustosz zamku. Zamek w Mosznej swój imponujący wygląd zawdzięcza architekturze o barokowych, neogotyckich i neorenesansowych wpływach. To, co najbardziej intryguje odwiedzających, to liczne wieże i wieżyczki, których jest dokładnie…99! Skąd taka liczba? Jak głosi legenda, hrabia Franz Tiele-Winckler nakazał wybudowanie
99 wieżyczek , gdyż przy 100 musiałby opłacić cały garnizon wojska. Inna legenda głosi, że 99 wież reprezentuje 99 majątków rodu Tiele-Winkler. Jak było naprawdę? Tego pewnie już nigdy się nie dowiemy. Obejrzeliśmy Salę Białą, Złotą i Pawią, zajrzeliśmy do wyjątkowej łazienki właścicieli zamku i sypialni oraz poczuliśmy magię tajemniczości w stylowej bibliotece. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach o ciekawej nazwie „W oku pierścienia” polegających na mineralogi krystalografii, gdzie odbyła się prezentacja okazów kamieni szlachetnych i półszlachetnych –pochodzenie, właściwości, zastosowanie. Następnie, już na pożegnanie, każdy z uczestników otrzymał certyfikat Szkoły Czarodziejów w podziękowaniu za zaangażowanie oraz wspaniałą pracę zespołową. Pobyt w zamku w Mosznej na długo zostanie w naszej pamięci – dzięki wyjątkowemu klimatowi oraz niestandardowej wiedzy, którą przyswoiliśmy w czasie tych trzech dni.