Warsztaty w ramach inicjatywy lokalnej

Kwiecień to Światowy Miesiąc Autyzmu. W dniu 18.04.2024 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej  nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kutnie wzięli udział w warsztatach z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu z pedagogiem specjalnym Marzeną Cichacz w ramach realizacji inicjatywy lokalnej pn. “Historią zapisany zaczarowany ogród różany” zorganizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną  im. Stefana Żeromskiego w Kutnie.

Celem warsztatów było promowanie rozwoju czytelnictwa i świadomości nt. osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi od najmłodszych, propagowanie idei akceptacji i tolerancji oraz wzbudzanie szacunku. W trakcie spotkania pedagog specjalny przeczytał i omówił książeczkę pt. „Niebieska niedźwiedzica” Joanny M. Chmielewskiej. Dzieci aktywnie, z zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach. Na bieżąco dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się więcej na temat spektrum autyzmu. Następnie wyklejali bibułą rysunki misia. Wszystkie dzieci były aktywne i bardzo kreatywne. Stworzyły piękne prace z bibuły, które wraz z niebieskimi balonami i serduszkami mogły zabrać do domu. Miłym akcentem na koniec zajęć były pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji. Kolejne działania już wkrótce!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0

Zdjęcia: MiPBP w Kutnie

Opracowała: