Kutno – czy tu jest smutno?

Dnia 23 marca 2022r. uczniowie klasy 7g odwiedzili Miejską Bibliotekę w Kutnie, by zgłębić tajniki naszego urokliwego miasta podczas lekcji regionalnej “Kutno – czy tu jest smutno?”. Pracownik biblioteki, podczas ciekawego wykładu  wzbogaconego archiwalnymi zdjęciami w prezentacji multimedialnej, opowiedział początki powstawania miasta i najważniejsze  wydarzenia historyczne, ekonomiczne i kulturalne, które odegrały znaczącą role w rozwoju i wyglądzie Kutna. Młodzi słuchacze, dla których II połowa XX wieku to już historia, z zaciekawieniem słuchali i oglądali barwne oraz czarno-białe zdjęcia ukazujące przemianę naszego miasta, które dziś rozkwita, jest kolorowe, nowoczesne, może poszczycić się wieloma prestiżowymi imprezami kulturalnymi i sportowymi i w którym….wcale nie jest tak smutno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.