MAŁE, ALE JAKIE WAŻNE OWADY – PSZCZOŁY, PSZCZÓŁKI…

20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół. Dzień wcześniej uczniowie klas I – III naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach poświęconych tym niezwykłym owadom. Przeglądali albumy przyniesione z biblioteki szkolnej, czytali ciekawostki o budowie i wytężonej pracy owadów, oglądali filmy dydaktyczne oraz bajkę o ,,Pszczółce Mai “, śpiewali piosenki o pszczołach, wykonali piękne prace plastyczne wiosennej łąki, na której główną bohaterką była oczywiście pszczoła, wypełniali karty pracy, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki i .. spróbowali miodu oraz innych smakołyków na jego bazie. Podczas zaplanowanych działań dzieci dowiedziały się, że pszczoła to najważniejszy owad świata, bez którego nie mamy szans na dalsze życia na Ziemi. Przekonały się, jak ciężka i owocna jest praca tych małych owadów. To przecież dzięki nim na świcie są piękne kwiaty, smaczne owoce i warzywa oraz pyszny i zdrowy miód. Nie bez powodu mówi się – „pracowity jak pszczoła”. Aby godnie upamiętnić święto uczniowie założyli stroje przypominające wygląd owadów oraz własnoręcznie wykonane opaski na głowę.

To był ciekawy i bardzo słodki dzień.

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP klas młodszych
Joanna Traczyk