Zwiedzanie Kutnowskiego Domu Kultury

W dniu 24 listopada 2023r. uczniowie z oddziału VIIIc zwiedzali kulturalne serce miasta – budynek Kutnowskiego Domu Kultury w Kutnie, w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Miło mi o tej ziemi myśleć czasami, idąc przez życie” realizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Kutnowski Dom Kultury powstał w 1972 roku. Jest jedną z najnowocześniejszych placówek kulturalnych w województwie łódzkim zawierającą w swoich murach dwie sale baletowe. KDK prowadzi duże ogólnopolskie projekty np. kutnowską wystawę róż – podczas Święta Róży – największej w Polsce imprezy kulturalno-rozrywkowej o tematyce różanej, które swój początek miały w latach 70-tych. Podczas spotkania w KDKu uczniowie z oddziału VIIIc mogli zobaczyć m. in. salę kinowo-teatralną, garderobę, studio nagrań, dwie sale baletowe. Na holu mogli podziwiać piękne dekoracje związane z twórczością Jeremiego Przybory  – wykonane m. in. z płyt winylowych. Uczniowie z oddziału VIIIc dowiedzieli się np. o organizowanych imprezach tematycznych w tym o 19. Konkursie “Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory “Stacja Kutno” 2023 organizowanym przez Kutnowski Dom Kultury w dniach  16 – 19 listopada 2023r. Następnie obejrzeli premierę filmu pt. „Napoleon” – widowiskowy epos o życiu cesarza Napoleona Bonaparte jednego z największych przywódców wojskowych wszech czasów w reżyserii legendarnego Ridleya Scotta. W dniu 28 listopada 2023 r. uczniowie z oddziału VIIIc uczestniczyli w seansie filmowym pt. „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”. Podczas oglądania filmu były poruszane wątki m. in. skutków podejmowania różnych decyzji, które mogą prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski, decyzji po których zaczyna się budzić współczucie oraz czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Takie spotkania mające na celu wdrażanie zainteresowań kulturalnych, kształtowane wzorców aktywnego uczestnictwa w kulturze, w ramach edukacji regionalnej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opracowanie:

Marzena Cichacz