INNOWACJA PEDAGOGICZNA POZNAJEMY ZWYCZAJE POLSKIE A BRYTYJSKIE- ŚWIĘTA WIELKANOCNE/ EASTER DAY’s

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami z tej okazji uczniowie oddziału IVB realizowali kolejne zajęcia z Innowacji pedagogicznej.
W trakcie zajęć wychowankowie uczestniczyli w pogadance. Wszystkim nam święta Wielkanocne kojarzą się z pisankami, kraszankami, mnóstwem pysznego jedzenia i śmigusem dyngusem, a przede wszystkim z spotkaniem w gronie rodzinnym i mnóstwem atrakcji. W związku z tym  uczniowie uczestniczyli również na lekcji angielskiego w tematycznym Quizie, który był podsumowaniem wiedzy zdobytej z zasobów słownictwa: tradycji, zwyczajów i obyczajów oraz spożywania posiłków w Wielkiej Brytanii.
Celem lekcji było zapoznanie się z tradycjami i zwyczajami obydwu państw. Udało nam się wytworzyć pogodny , wiosenny i radosny nastrój .  Na zakończenie naszej innowacji przygotowaliśmy zdrowe, wiosenne i wielkanocne kanapki oraz przekąski. Każdy przygotował to co lubi jeść najbardziej . Następnie uczniowie wysłuchali piosenki nawiązującej do tematyki lekcji .
Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z zajęć kulinarnych. Zajęcia upłynęły w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Wszystkim życzymy zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, wielu spotkań w gronie rodzinnym oraz mokrego śmigusa dyngusa.

Karolina Sulej, Agnieszka Zagórowska oraz uczniowie oddziału IVB.