[su_box title=”Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Nasi uczniowie pamiętają o osobach starszych. W dniu 19.12.2017. uczniowie z klasy IVa  pod opieką pani Małgorzaty Olesińskiej i pani Karoliny Sulej odwiedzili chore, często samotne kobiety – podopieczne Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sobieskiego.

W nastrój świąteczny wprowadzono podopieczne poprzez montaż słowno- muzyczny i wspólne kolędowanie. Mali artyści swoimi występami zachwycili i wzruszyli publiczność. Wiele radości sprawiły paniom, wręczone przez dzieci, samodzielnie wykonane świąteczne upominki i karty z życzeniami.

Dla dzieci spotkanie to pozostanie na długo w pamięci. Było to pouczające wydarzenie, pełne pozytywnych emocji- swoista lekcja tolerancji. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z podopiecznymi. Obiecali, że odwiedzą panie ponownie przed Wielkanocą.

Opracowały:

M.Olesińska

K.Sulej

[/su_box]

[su_box title=”Warsztaty w oddziale 4a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Dnia 13.12. na zajęciach z wychowawcą gościliśmy panią Sylwię Kacalak- pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie. Przeprowadziła ona warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Omówiono tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Dzieci wykonały bombki, które będą zdobić ich choinki w rodzinnych domach. Przykładowe prace prezentujemy poniżej.

Opracowała: M. Olesińska

[su_box title=”Wigilia w oddziale 4a” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Dnia 20.12.2017 roku w oddziale 4a odbyła się impreza okolicznościowa –Wigilia klasowa. Oddziałowa Rada Rodziców zorganizowała wspólny poczęstunek. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Dzieci otrzymały także prezenty. Wspólnie kolędowaliśmy  i omawialiśmy tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w rodzinnych domach. Impreza ta miała również na celu integrację zespołu klasowego.

Opracowała: M. Olesińska

[su_box title=”Inscenizacja: Cicha Noc” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 20 grudnia 2017 r. na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej w sali widowiskowej odbyła się inscenizacja „ Cicha Noc”. Uczniowie klasy IV c odgrywali sceny związane z Bożym Narodzeniem. Wśród postaci byli min. Aniołowie, pasterze, trzej królowie, Maryja z Józefem oraz dzieci niosące w darze serca małemu Jezusowi. Występ dopełniły kolędy w wykonaniu dzieci. Widownię stanowili uczniowie klas IV-ych,  III-ich, II-ich i I-ych. Przedstawienie zostało nagrodzone brawami.

Nauczyciel religii: Anna Dzierżawska

[/su_box]

[su_box title=”Konkurs wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Wielkimi krokami zbliża się najbardziej rodzinny czas w roku – Święta Bożego Narodzenia.  Z tej okazji dla uczniów klas trzecich został ogłoszony ogólnoszkolny konkurs wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej.Uczniowie zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności dotyczące zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych w takich krajach europejskich, jak: Słowacja, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Włochy i Hiszpania. Okazało się, że praca w grupach dobrze wpłynęła na udzielanie prawidłowych odpowiedzi. Wspólne śpiewanie kolęd jeszcze bardziej wprowadziło nas w ten magiczny, świąteczny czas.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Opracowały:
E.Rozmarynowicz
J.Traczyk

[/su_box]

[su_box title=”Mikołajkowy Turniej Sportowy. ” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

14 grudnia 2017 roku był dla pierwszoklasistów dniem zmagań sportowych. Właśnie tego dnia miał miejsce w naszej szkole  Mikołajkowy Turniej Sportowy.  Drużyny  walczyły o palmę pierwszeństwa w pięciu mikołajkowo – zimowych  konkurencjach. W tym turnieju nie było przegranych, chociaż nie brakowało emocji. Uczniowie wykazali się wzorową postawą i z zaangażowaniem uczestniczyli

w zawodach sprawnościowych. Tym przyjemniejsza była chwila wręczania nagród  wszystkim uczestnikom zabawy w postaci czekoladowych lizaków  ufundowanych przez Radę Rodziców. Za wspólną zabawę dziękują organizatorzy : Urszula Salwa i Katarzyna Chybińska. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę kol. Aldony Olejnik – Zawierucha  za pomoc w organizacji sprzętu sportowego  oraz uczennicom klasy V b i c  za opiekę  nad młodszymi koleżankami i kolegami oraz pomoc w przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji sportowych.

[su_box title=”Mikołajki w kl. 7 F” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 8 grudnia uczniów klasy 7 F  odwiedził  Mikołaj. Przyniósł wspaniałe prezenty: misie, książki, gry, kosmetyki, biżuterię oraz słodycze. Wszyscy byli zachwyceni jego wizytą i upominkami. Rada klasy przygotowała słodki poczęstunek.

Opracowanie i zdjęcia : Mariola Lewandowska

[/su_box]

[su_box title=”Wizyta mistrzów paraolimpiady” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Wizyta mistrzów paraolimpiady

15 grudnia 2017.w ramach programu „Udowodnij, że potrafisz” gościliśmy w naszej szkole szermierzy- paraolimpijczyków : Rafała Tretera, Grzegorza Plutę i Stefana Makowskiego- wielokrotnych medalistów Mistrzostw Świata i Europy .

Uczniowie w czasie spotkania mieli niezwykłą okazję obejrzeć wystawę o niezwykłych ludziach, którzy mimo swojej niepełnosprawności osiągnęli sukcesy jako wybitni sportowcy. Goście zwrócili uwagę na eliminowanie niebezpiecznych sytuacji, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu . Druga część to zajęcia praktyczne z zakresu szermierki, które sprawiły dzieciom najwięcej radości.

To niezwykłe spotkanie było lekcją tolerancji, integracji i nauki o drugim człowieku.

Opracowała: E.Chodorowska