[su_box title=”Turniej Mikołajkowy klas IV” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 6 grudnia 2017 r. odbył się Turniej Mikołajkowy klas IV. Brało w nim udział po czterech chłopców i po cztery dziewczęta z ośmiu klas IV,  razem 64 uczniów. Rywalizowali w 6 07:54:49konkurencjach tj. w wyścigach z paczkami, w wyścigach z czworakowaniem, w kozłowaniu piłki po slalomie, w rzucaniu śnieżkami do celu, w  toczeniu kul śniegowych, w Biegu Mikołajów w kuligu.

Turniej był podzielony na dwie rundy. W pierwszej eliminacyjnej rundzie klasy były podzielone na dwie grupy. W każdej grupie rywalizowały po 4 klasy. Po eliminacjach najlepsze dwie klasy z grup awansowały do drugiej finałowej rundy.  Pozostałe klasy walczyły o miejsca V –VIII.

Wyniki przedstawiają się następująco:

• VII miejsce klasa IVD i klasa IV E
  • VI miejsce klasa IV F
  • V miejsce klasa IV B
  • IV miejsce klasa IV A
  • III miejsce klasa IV H
  • II miejsce klasa IV G
  • I miejsce klasa IV C

Zwycięzcy – klasa IV C rywalizowała w składzie: Matusiak Julita, Kowalska Gabriela, Łazińska Natalia, Wojtczak Nikola, Budner Kacper, Galus Piotr, Szychowski Gabriel, Rzymkowski Jakub.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju oraz wspaniała zabawę.

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie figurek Mikołajka w czekoladzie, które otrzymał każdy uczestnik.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: Iwona Krawczyk, Robert Kozicz, Agnieszka Burzyńska-Sieradzon, Piotr Gołofit.

[/su_box]

[su_box title=”Integracyjne Mikołajki w SP 1 w Kutnie.” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Dnia 6 grudnia klasę II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odwiedzili uczniowie klasy trzeciej wraz z opiekunem panią Małgorzatą Kaczmarek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie. Celem spotkania było wspólne świętowanie Mikołajek i integracja uczniów. Tego dnia niespodzianek było mnóstwo: kolęda w wykonaniu Julii Dębowskiej, składanie mikołajkowych puzzli, świąteczne zagadki, słodki poczęstunek i gry interaktywne. Na koniec miłą niespodzianką okazała się wizyta Świętego Mikołaja, na którego wszystkie dzieci czekały z wielką niecierpliwością!

Opracowała: M. Bajda, D. Walczak

[su_box title=”Mikołajkowy Turniej Rodzinny” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

29 listopada, w klasie III e odbył się Mikołajkowy Turniej Rodzinny. W turnieju wzięli udział rodzice;  tata Janka Prokopiaka, mamy; Karinki Śniecikowskiej, Filipa Zelmańskiego, Oliwii Dubackiej, Mii Mikołajczak, Łukasza Domżała, a także mama i siostrzyczka Paulinki Czerwińskiej, mama, tata i siostrzyczka Kacperka Kacalaka. W myśl przysłowia ,,w zdrowym ciele,  zdrowy duch” uczniowie i rodzice sprawnie pokonali wszystkie konkurencje sportowe, na koniec zagrali w „dwa ognie” i  krótki meczyk piłki nożnej. Było to wspaniałe spotkanie dwóch pokoleń, będzie co wspominać po latach….

Opracowała Agnieszka Kaźmierczak

[/su_box]

[su_box title=”Podsumowanie konkursu plastycznego Różne oblicza jesieni” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

28 listopada, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Różne oblicza jesieni”.  W konkursie wzięło udział  16 szkół z Powiatu Kutnowskiego. Łącznie zgłoszono 207 prac. Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Kategoria I – szkoły podstawowe kl. 4-5

• Ernest Wąs – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie – I miejsce