Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Wszyscy przygotowujemy się do świąt. Dekorujemy nasze domy, sale lekcyjne czy ubieramy choinkę. W dniu 22.12.15. uczniowie z klasy VI a pod kierunkiem pani Małgorzaty Olesińskiej wykonywały ozdoby. Na warsztatach dzieci miały możliwość poznania techniki wykonywania gwiazdki betlejemskiej   i aniołków. Wszystkim udzielił się już nastrój świąteczny. Z niecierpliwością każdy czeka bowiem na Święta Bożego Narodzenia.

Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Olesińska

Koncert kolęd dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

W dniu 04.01.16. uczniowie klasy VIa wraz z wychowawcami: p. Wioletą Włodarczyk i p. Małgorzatą Olesińską gościły w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek. Dzieci wspólnie z podopiecznymi kolędowały, a na koniec przekazały samodzielnie wykonane upominki. Koncert kolęd wzbogacono o grę na instrumentach muzycznych. Ze spotkania z dziećmi cieszyły się chore, często samotne kobiety.

Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Olesińska i Wioleta Włodarczyk.

Miły prezent od “Mikołaja” dla dzieci kutnowskich szkół, które przystąpiły do Programu “Graj w Baseball”. Dyrektor Fundacji Kopernikańskiej Jerzy Bystrowski wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Zbigniewem Wdowiakiem przekazali w imieniu Fundacji “Pitch in For Baseball” sprzęt sportowy. Staraniami Wydziału Edukacji i Sportu oraz Dyrektora SP 1 przy współpracy z Fundacją Kopernikańską – Jerzym Bystrowskim i Billem Piszkiem otrzymaliśmy 15 paczek ze sprzętem do nauki oraz gry w baseball i softball, który zostanie wykorzystany przy realizacji programu w kutnowskich szkołach podstawowych.