2015-11-16 11:54:49

Konkurs origami „Bajkowe zwierzaki”

5 listopada 2015r. został rozstrzygnięty konkurs origami pod hasłem „Bajkowe zwierzaki” zorganizowany przez Kutnowski Dom Kultury realizowany w ramach projektu Zwierzyniec.

Laureatami zostali – w kategorii wiekowej 6 – 8 lat:

I miejsce Honorata Ćwiklińska klasa IId

II miejsce Marcel Bajda klasa IIi

III miejsce Iga Jabłońska klasa IId

III miejsce Aleksandra Michalska klasa IId

III miejsce Oliwia Myszkiewicz klasa IId

Wyróżnienie Zuzanna Mierzwińska klasa IIIa

– w kategorii wiekowej 9 – 10 lat

I miejsce Natalia Krysińska klasa IVb

III miejsce Anna Krysińska klasa IVb

Wyróżnienie Julia Karbowska klasa IVb

Specjalne wyróżnienie Mateusz Fol klasa IVe

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy zdolności i pomysłowości.

2015-11-12

Wycieczka do kopalni soli w  Kłodawie

083Dnia 9 listopada 2015 roku uczniowie klasy VI a pod opieką wychowawczyń : Pani Małgorzaty Olesińskiej oraz Pani Wiolety Włodarczyk udali się na wycieczkę do kopalni soli w  Kłodawie.

Program zwiedzania obejmował :

•  prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli,
  • zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi,
  • przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych,
  • obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych,
  • możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.

Zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawił w naszej pamięci  niezapomniane wrażenia. Wróciliśmy  do szkoły zadowoleni  z ciekawymi, solnymi pamiątkami.

Wioleta Włodarczyk

Małgorzata Olesińska

2015-11-10

Wycieczka do fabryki bombek.

DSCF09396 listopada klasy 2g i 2e uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek choinkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie zwiedzili fabrykę, obserwowali proces powstawania  oryginalnych ozdób choinkowych. Każdy u uczestników wycieczki mógł ozdobić własną bombkę choinkową w pracowni plastycznej. Przekonaliśmy się, że praca przy produkcji bombek jest niezwykle trudna a w końcowym etapie ozdabiania wymaga zdolności plastycznych. Na zakończenie wizyty odwiedziliśmy sklep firmowy fabryki, gdzie podziwialiśmy niezwykłe wzory ozdób choinkowych. Po dokonaniu zakupów oraz zabezpieczenia własnoręcznie wykonanych bombek wróciliśmy do Kutna.

Wychowawczynie Agnieszka Ciesielska i Jadwiga Rojewska bardzo dziękują paniom  Beacie Rafalskiej i Karolinie Cichońskiej za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Agnieszka Ciesielska

Światowy dzień orgiami.

W klasie 2 g  uczniowie podczas zajęć edukacji matematycznej uczcili światowy dzień orgiami precyzyjnie składając kwadrat o boku 10 cm.  Według instrukcji pani Małgorzaty Dąbrowskiej wykonali zakładkę do książki. Podczas zabawy uczniowie powtórzyli wiadomości na temat brył geometrycznych.

2015-11-10

Odwiedzamy groby na cmentarzu miejskim