Warsztaty dla rodziców.

Wkrótce  Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim wokół udziela się nastrój świąteczny. W dniu 09.12.2015r. na zebraniu z rodzicami uczniów z klasy VIA pani Małgorzata Olesińska przeprowadziła warsztaty, podczas których uczestnicy wykonywali stroiki bożonarodzeniowe. Będą one z pewnością stanowiły świąteczny wystrój mieszkań.

Zdjęcia i opracowanie: Małgorzata Olesińska.

Zajęcia otwarte

27 listopada 2015 r. rodzice uczniów klasy IId uczestniczyli w zajęciach technicznych. Dzieci prezentowały swoją wiedzę i umiejętności, pełniły rolę małych instruktorów. Zaznajamiały swoich rodziców z płaską techniką origami. Efektem końcowym były zaproszenia dla Babć i Dziadków na klasowe Jasełka. Współpraca integrowała rodziców z zespołem klasowym.

Mali aktorzy znów na scenie!

Już trzeci rok uczniowie z klasy III a uczęszczają na zajęcia teatralne do Kutnowskiego Domu Kultury, które prowadzi instruktor Jadwiga Rzetelska. Podczas spotkań dzieci poszerzają wiedzę o teatrze, poznają tajniki aktorów, uczestniczą w zabawach ruchowych, doskonalą dykcję  i emisję głosu, przedstawiają etiudy teatralne, tworzą opowiadania, odgrywają role słowne oraz ruchem, mimiką, przygotowują elementy scenografii. Udział w zajęciach w dużym stopniu wpływa na rozwój wyobraźni uczniów, twórczego myślenia, pamięci, koncentracji. Spotkania integrują dzieci, uczą współpracy, odpowiedzialności, pomagają skutecznie walczyć z nieśmiałością. Tak przygotowani mali aktorzy chętnie biorą udział w konkursach recytacji, przedstawieniach oraz Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Łapa” organizowanym każdego roku w KDK.

nna Włodarczyk i Marlena Bajda

Oczekiwana wizyta

Dnia 4 grudnia przybył do oczekujących na wyjątkowego gościa uczniów klasy 1j – święty Mikołaj. Dzieci z wielkim entuzjazmem    i radością przyjęły Jego odwiedziny. Było wiele szczęścia, ciepłych   i serdecznych słów, a na zakończenie pamiątkowa fotografia.  Mikołaju, dziękujemy Ci za wspaniałe prezenty.

20151204_094328

Pamiętaj o nas za rok!

uczniowie klasy 1j

Spotkanie  z  Mikołajem

Dnia  4 grudnia  święty  Mikołaj  odwiedził  uczniów  klasy  III b. Dzieci  z  radością  powitały  gościa,  śpiewały  piosenki,  recytowały  wierszyki  i   dobrze  się  bawiły.     Mikołaj  obdarował  wszystkich  prezentami. Wizyta  Mikołaja  sprawiła  dzieciom  wiele  radości  i  wprowadziła    w  świąteczny  nastrój.

Emilia  Świerczyńska

SP 1 na Integracyjnych Mikołajkach w SOSW nr 1 w Kutnie

3 grudnia uczniowie klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zamienili się w Mikołaje. Pod opieką wychowawców Anny Włodarczyk i Marleny Bajda odwiedzili uczniów klasy drugiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Podopieczni pani Małgosi Kaczmarek bardzo ciepło przywitali gości. Trzecioklasiści przygotowali dla nich własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi, oraz prezenty. Gospodarze natomiast poczęstowali wszystkich przepysznymi wypiekami i słodyczami.  Miłą niespodzianką okazała się wizyta Świętego Mikołaja, który wysłuchał życzenia najmłodszych, wspólnie ze wszystkimi kolędował i rozdał dzieciom prezenty.

Celem spotkania było wspólne świętowanie Mikołajek i integracja uczniów.

Anna Włodarczyk i Marlena Bajda

„Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

Uczestnicy z klas 5a, 5d, 6e Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” uczestniczyli w wycieczce do Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. W czasie zajęć edukacyjnych z cyklu „Wybitni Krośniewiczanie” poznali losy Rodziny Rembielińskich, generała Władysława Andersa i jego żołnierzy oraz historie Hetmana Kolekcjonerów Polskich- Jerzego Dunin-Borkowskiego. Wycieczka była ciekawa i pouczającą.

Emilia Szymańska