W ramach projektu „ Ekologiczne pogotowie ratunkowe w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie” w dniu 7.12.2016 r. na zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodniczo- ekologiczne, uczniowie z klas VI E i VI F zapoznali się z rolą i najważniejszymi cechami gleby. Na podstawie obserwacji i doświadczeń z wykorzystaniem „ Zestawu badawczo- doświadczalnego z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy- gleba” uczniowie wyodrębniali składniki mineralne różnych gleb, rozpoznawali i wydzielali główne frakcje glebowe, a także określali odczyn pH gleby za pomocą roztworu wskaźnikowego i pasków wskaźnikowych. Zapoznali się z wieloma tajemnicami gleby, na które często nie zwracali uwagi, gdyż nie zdawali sobie sprawy z ich istnienia i istoty. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.

Opracowały: Maria Grzelak, Ilona Starybrat


Podsumowanie konkursu orgiami „Opowieści z ogródka”

W dniu 02.12.2016r. w Kutnowskim  Domu  Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego konkursu orgiami „Opowieści z ogródka” W kategorii klas IV-VI troje uczniów naszej szkoły zdobyło wysokie miejsca:

II miejsce – Gabriela Witkowska  kl.V e

II miejsce Anna  Krysińska kl Vb

III miejsce Jakub Rzońca kl.Ve

S  E  R  D  E  C  Z  N  I  E      G  R  A  T  U  L  U  J  E  M  Y  !!!

Opracowała Agnieszka Adamek


KONKURS PLASTYCZNY „STANY ZJEDNOCZONE W MOICH OCZACH”.

W dniu 02 grudnia 2016r w CTMiT odbyła się uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego „Amerykański sen  w  Kasprowiczu” . W trakcie  uroczystości  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Stany Zjednoczone w moich oczach”.

Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody i wyróżnienia:

 I miejsce  – Anna Adamowska  z kl.Vc ,

 wyróżnienie –  Ewa Rżanek z kl.Vb.

S  E  R  D  E  C  Z  N  I  E         G  R  A  T  U  L  U  J  E  M  Y !

Opracowała Agnieszka Adamek

Nagrodzone prace:


Integracyjne Mikołajki w SOS W nr 1 w Kutnie

6 grudnia uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zamienili się w Mikołaje. Pod opieką wychowawców – Marleny Bajda i Doroty Walczak odwiedzili uczniów klasy III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Podopieczni pani Małgosi Kaczmarek i pani Jolanty Koszewskiej bardzo ciepło przywitali swoich gości. Pierwszoklasiści przygotowali dla nich własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi, oraz prezenty. Gospodarze natomiast poczęstowali wszystkich przepysznymi wypiekami i słodyczami.  Miłą niespodzianką okazała się wizyta Świętego Mikołaja, który wysłuchał życzenia najmłodszych, wspólnie ze wszystkimi kolędował i rozdał dzieciom prezenty.

Celem spotkania było wspólne świętowanie Mikołajek i integracja uczniów. Dla wszystkich dzieci był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, dobrych uczynków, pozytywnych emocji, życzliwości  i wzajemnego szacunku.

                                                         Marlena Bajda, Dorota Walczak


To był wspaniały dzień

6 grudnia do uczniów klasy 2j przybył oczekiwany, miły gość – święty Mikołaj. Tej wyjątkowej wizycie towarzyszyło wiele radości i pozytywnych emocji. Z piosenką na ustach oraz uśmiechem na twarzy dzieci odbierały kolorowe prezenty. Nikt nie zapomniał o pamiątkowym zdjęciu.   Mikołaju, dziękujemy Ci za pamięć!  Do zobaczenia w przyszłym roku!  

                                                                                                       uczniowie 2j

                                                                                                                                     Opracowała

                                                                                                                              Jolanta Kruszewska


Tydzień Baśni w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie

Tydzień baśni w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie obejmował zajęcia tematyczne mające na celu rozbudzanie zamiłowania  dzieci do obcowania z książką, a także rozwijanie zainteresowania kulturą innych  narodów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, na których zaprezentowane zostały sylwetki twórcze baśniopisarzy oraz cechy gatunkowe  baśni jako formy literackiej. Kluczowym elementem pogadanek edukacyjnych były prezentacje baśni z różnych krajów i kręgów kulturowych. Dzieci chętnie zabierały głos w dyskusjach dotyczących postaw bohaterów prezentowanych utworów, a także tworzyły pantomimy i inscenizacje wybranych baśni.   Na zakończenie odbył się konkurs pod hasłem Przepis na baśń .Uczniowie  w grupach wykonali plakaty prezentujące  fantastyczne przepisy, uwzględniające cechy gatunkowe baśni. Młodsze dzieci wykonały plakaty eksponujące ich wyobraźnię oraz talent plastyczny.  Pierwsze miejsce zdobyli: Antoni Saramonowicz z kl.IIE, Bartosz Szadkowski  z kl. IIC oraz Kacper Walczak z kl. III I. Drugie miejsce przyznano: Julii Nowackej z III I, Annie Oleksik z kl. III I,    a także Julicie Matusiak z kl. IIIH oraz Natalii Misiak z IIIH. Trzecie miejsce uzyskały: Maja Magajewska z kl.VA, Klaudia Sieradzan z kl. IVD oraz równocześnie  Oliwia Langa z IIIH i Szymon Olczak z IIIH. Specjalne wyróżnienia przyznane zostały: Mai Wasielewskiej z kl. IIA, Małgorzacie Kłys z IIF, Mai Jarosińskiej z IIF, ale również dla Aleksandry Sochy z IIA, Julii Jędrzejczak z kl. IIE i Gabrieli Jóźwiak z IIE. Wychowawcy świetlicy wyrazili nadzieję, iż tego typu inicjatywy przyczynią się do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci.

Opracowała: E.Nikiforow-Marczynska