W dniu 9 listopada 2016 roku uczniowie klasy 6a pojechali na wycieczkę do Warszawy. Do grupy dołączyło dwoje uczniów z klasy 6d. Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Uczestnicy pod okiem przewodnika zwiedzili obiekt oraz poznali wiele szczegółów dotyczących gwiazd sportu. Następnie uczniowie odwiedzili Planetarium, w którym odbyli kosmiczną wyprawę na planetę Saturn. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie brali udział w wielu doświadczeniach z różnych dziedzin nauki. Uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domów.

Emilia Szymańska i Katarzyna Marciszewska


Konkurs SU „Najśmieszniejsza Dynia” dla klas I- VI – sprawozdanie.

W dniu 28 października 2016r. odbył się konkurs na „najśmieszniejszą dynię” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.  Celem konkursu było wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień,  pomysłowości, kształtowanie czynności intelektualnych, stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej, zgodnej zabawie przy tworzeniu dyni, motywacja dzieci do brania udziału w konkursach, a także wzbudzanie dumy z wykonania własnej pracy. Pomysłowe dynie uczniowie ustawiali na holu głównym szkoły.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, wiec jury zdecydowało nagrodzić dynie odznaczające się szczególną pomysłowością i oryginalnością.  Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie  również zostali nagrodzeni drobnymi słodyczami.   Za ufundowanie wszystkich słodyczy bardzo dziękujmy Radzie Rodziców.

Jury (uczniowie, rodzice, nauczyciele) wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – kl. Ve – Gabriela Witkowska, Igor Kacprzak, Jakub Rzońca, Paweł Zawadzki

II miejsce kl. IIIi – Anna Oleksik

III miejsce – Lena Zdobiak kl. II d

Dynie wyróżnione przez jury:

  1. Kamil Kaczmarek kl. IIa
  2. Justyna Kucharska kl. Vd
  3. Małgorzata Marciniak kl. IIc
  4. Szymon Marciszewski kl. IIj
  5. Szymon Braszkiewicz kl. IIh
  6. Magdalena Wiśniewska kl. Ia
  7. Zuzanna Koralewska kl. Ia
  8. Zuzanna Stankiewicz kl. IIIi
  9. Adam Andrzejewski kl. Ia
  10. Marcin Golusik kl. Ib
  11. Hubert Kamiński kl. IIIb
  12. Dawid Bagnowski kl. IIh
  13. Wiktoria Malczyk kl. IIe
  14. Bartosz i Tomasz Jóźwiak kl. IIa
  15. Oliwia Szambelan kl. Vc
  16. Maja Syska, Klaudia Kowalska kl. Ve

Pozostałe osoby nagrodzone słodyczami za udział w konkursie:

Anna Krysińska kl. Vd, Nikola Darmasik kl. Ia, Kamil Gołębiewski kl. III e, Zuzanna Stępkowska, Julia Ptaszyńska, Martyna Pasterska, Natalia Cieślak, Zuzanna Olejnik kl. IVe, Wiktor Reczyk kl. IIIh, Natalia Gabryelczyk kl. IId, Lena Syska kl. IIj, Michał Pierzchała kl. VId, Lena Wojtczak kl. Ib, Nikola Wojtczak kl. IIIh, Antoni Łuczyński kl. IVe, Kajetan Ostapczuk kl. IVe, Oliwia Langa kl. IIIh. Bartosz Szafrański kl. IIj, Julia Kaźmierczak kl. IIIc. Karina Śniecikowska kl. IIe, Natalia Frąc kl. IVe, Wojciech Sambor, Zuzanna Zaczkiewicz, Patrycja Fabjańska kl. Va. Natalia Papuga kl. IV b, Natalia Durka kl. IIb ,Oliwia Olejniczak kl. IVc, Wiktor Siemiński, Dominik Kędzierski kl. VIc, Marcel Ladorudzki kl. IIIc, Paulina Zawadzka kl. IIIa. Julia Machnik kl. IIIc, Carina P. kl. Ia, Filip Ledzion kl. Ia, Mieszko Bącela kl. IIg., Bartosz Krawczyk kl. IIi, Bartosz Orłowski kl. IIb, Krzysztof Domżał kl. IVc, Justyna Kucharska kl. Vd, Gabriela Smorawska kl. IVb, Paulina Zawadzka kl. IIIa, Gracjan Rutkowski kl. IIh, Maria Bardzińska kl. IIIc, Izabela Augustyniak kl. IIIc, Julia Dębowska kl. Ia, Julia Misztal kl. IIIi, Szymon Olczak kl. IIIh, Jakub Klimarczyk, Szymon Jagodziński kl. IVe, Wiktoria Malczyk kl. IIe, Zuzanna Wnuk, Lena Sierant kl. IIIi, Dawid Bagnowski kl. IIIh, Kamil Kaczmarek kl. IIa, Marta Janik kl. IIIb, Cała klasa IVa,  IVe,  IVd,

Uczniom, rodzicom, nauczycielom zaangażowanym w ten konkurs bardzo dziękujemy. Uważamy, że konkurs na „najstraszniejszą dynię” zintegrował nas wszystkich !

Opracowała Dorota Wąs.


Wycieczka klasy 6 F do Warszawy

 

W piątek 4 listopada uczniowie klasy 6 F odwiedzili Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. Opiekę w czasie wyjazdu  pełniły panie : Mariola Lewandowska wychowawca klasy oraz pani Aldona Olejnik – Zawierucha.  Wyprawę zaczęliśmy od zabawy i nauki w Centrum Nauki Kopernika , gdzie każda ekspozycja to malutki element zaczerpnięty z biologii, fizyki, chemii i astronomii. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i biegały między różnymi stanowiskami , żeby jak najwięcej skorzystać. Do niektórych stanowisk wracali wiele razy. Po emocjach naukowych przyszedł czas na  relaks w Hangarach 646. Wszyscy pod okiem instruktorów uczyli się nowych figur oraz wykonywali salta i skoki na trampolinach.- była to lekcja WF –inna niż w szkole.  Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Kutna z myślami,  że jeszcze tam wrócimy.

Opracowanie: Katarzyna Chojnacka uczennica kl. 6 F

Zdjęcia : Mariola Lewandowska


Uczniowie oddziałów 3d, 3e i 3g ,pod opieką pań: Małgorzaty Dąbrowskiej,  Jadwigi Rojewskiej oraz Agnieszki Ciesielskiej, przygotowali montaż słowno –  muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ta niezwykła lekcja historii odbyła się 10 listopada 2016 r. o godzinie 10.40 na sali widowiskowej w naszej  szkole. Zgromadzeni uczniowie oraz licznie przybyli rodzice występujących dzieci,  wysłuchali patriotycznych wierszy, piosenek, a także informacji wzbogaconych prezentacją multimedialną. Uroczystość zakończył dostojny polonez w  wykonaniu uczniów oddziału 3d.

Opracowała : A. Ciesielska


Spotkanie z żołnierzem

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zorganizowano spotkanie z tatą Kacpra ucznia oddziału II d, panem Leszkiem Grzybowskim pracownikiem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie. W spotkaniu wzięły udział oddziały II d, II h, II i, II j z wychowawcami. Żołnierz opowiadał uczniom na czym polega jego służba, zaprezentował mundur polowy, stopień wojskowy, odznakę, sposób meldowania. Podawał przykłady pracy żołnierza, dbania o kondycję, pomocy ludności w sytuacjach kryzysowych i ratowniczych. Uczniowie słuchali z uwagą, zadawali pytania. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyposażenie dodatkowe żołnierza, a mianowicie; kamizelka ochronna, hełm, maska przeciwgazowa, bidon. Uczniowie mieli możliwość oglądania wyposażenia, dotykania i przymierzania. Wizyta żołnierza okazała się interesująca zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dziękujemy panu Leszkowi Grzybowskiemu za bardzo ciekawe spotkanie w naszej szkole.

Wychowawcy i uczniowie oddziałów II d, II h, II i, II j


Warsztaty kulinarne

4 listopada 2016r. uczniowie z klasy 2 b uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Kolorowa kanapka”. Zajęcia zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie.

Mali kucharze uczyli się o zdrowych nawykach żywieniowych oraz o tym, jak ważne jest jedzenie śniadania, warzyw i owoców. Pod kierunkiem starszych kolegów przygotowali smaczne kanapki o fantazyjnych kształtach. Podczas warsztatów liczyła się kreatywność, estetyka, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Opracowała

Beata Czarnoucka


Spotkanie z nową książką. Po co czytamy?

 W dniu 28 października  Agnieszka Mikołajczyk z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie przeprowadziła zajęcia dla klasy IIIf. Na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowsiej „Zielony i Nikt” uczniowie rozmawiali na temat wartości czytania. Dzieci  chętnie wypowiadały się  o przyjaźni, roli drugiego człowieka i znaczenia  rozmowy. Wykonały  ilustrację wykorzystując karty dialogowe. Przeprowadzono głosowanie nad rolą czytania w życiu małego człowieka. Najważniejszymi powodami czytania dla uczniów klasy IIIf było wzbogacanie słownictwa i rozwój wyobraźni.

sp-1

I.Smolarek, M. Jaworska


W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają i przypominają sobie drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. 

W ramach edukacji w tym kierunku, 20 października 2016 r uczniowie oddziału II i zaprosili do szkoły pana Marcina Dominowskiego. W spotkaniu uczestniczyły także dzieci z  oddziałów: II a i II c. Wszyscy mieli okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył dzieciom odblaski.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

                                                                                                            opracowała: E. Rozmarynowicz


Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku szkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana 21.10.16 roku wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Leśnej w Rogowie dla uczniów z oddziałów II d i II i.  Podczas spaceru po lesie uczniowie obserwowali naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzali nas pracownicy leśni. W trakcie rozmowy uczniowie wykazali się świetną znajomością tematyki ochrony przyrody i prawidłowych zachowań w lesie.

W Muzeum Lasu i Drewna uczniowie brali udział w lekcji muzealnej przez odkrywanie. Z zaangażowaniem wykonali wszystkie przygotowane zadania. Bez trudu wyszukali właściwe eksponaty i udzielili odpowiedzi na postawione pytania. Wycieczka do lasu była dobrą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Opracowała: E.Rozmarynowicz