16 listopada 2016 r. dokonano uroczystego otwarcia Eko-pracowni w Szkole Podstawowej   nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Eko-pracownia powstała w ramach konkursu „ Nasza Eko- pracownia” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Z Funduszu otrzymaliśmy dotację w kwocie 25.315 zł. Pozostałe środki w kwocie 6150 zł pozyskaliśmy od Urzędu Miasta Kutno. W uroczystym otwarciu Eko- pracowni „ Ekologiczne pogotowie ratunkowe” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzięli udział: Pan Zbigniew Burzyński- Prezydent Miasta Kutno, Pan Zbigniew Wdowiak- Zastępca Prezydenta Miasta Kutno, Pan Bohdan Cezary Dzierżek- Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚ i GW w Łodzi ,Pani Paulina Zagórowska- Inspektor Biura Obsługi Funduszy Pomocowych Urzędu Miasta Kutno, Pani Patrycja Paluszkiewicz- Pietrzykowska- Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 1 oraz uczniowie. Zgromadzonych gości powitał Pan Dyrektor Jarosław Piotr Koszański i zaprosił na symboliczne otwarcie Eko- pracowni. Przecięcia wstęgi dokonali: Prezydent Miasta Kutno, Prezes WFOŚ i GW w Łodzi i przedstawiciel uczniów.  Pan Dyrektor podziękował władzom miasta , opiekunom pracowni Paniom Marii Grzelak  i Ilonie Starybrat oraz innym pracownikom szkoły zaangażowanym w realizację projektu. Następnie głos zabrali goście: Prezydent Miasta Kutno, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚ  i GW w Łodzi.  Po wystąpieniach gości uczniowie z klas VI E i VI F zaprezentowali wcześniej przygotowane przez siebie doświadczenia i łamigłówki. W Eko-pracowni przygotowano wystawę, na której wyeksponowano zakupione w ramach zadania pomoce dydaktyczne.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=9gm5nitwVrs”]

Opracowała: Ilona Starybrat, Maria Grzelak

Dnia 8 listopada uczniowie kl.II E uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Zajęcia  prowadzili przedstawiciele Łódzkiej Grupy Kreatywnej z Łodzi. Uczniowie dowiedzieli się kiedy powstał pierwszy druk, kto go wynalazł i jakie są techniki drukowania. Artyści plastycy zaprezentowali dwie techniki drukowania. Później do  drukowania zabrali się sami uczniowie. Oprócz zdobycia wiadomości, uczniowie mieli przyjemność i możliwość wdrożenia ją w praktykę. Mogli uderzać młoteczkiem  tyle razy ile chcieli i tak mocno aby barwnik z okazów naturalnych odcisnął się  na płócienną serwetkę. Te zajęcia sprowokowały uczniów do wykonania podobnej  pracy, w warunkach domowych, na podkoszulce.

Opracowała – A. Kaźmierczak

A to Polska własnie

W dniu 10-listopada 2016r. w przededniu Narodowego Świeta Niepodległosci w Kutnowskim Domu Kultury odbylo sie widowisko muzyczne z udziałem uczniów klas 4-6 Szkoly Podstawowej nr 1 im.T. Kościuszki w Kutnie. Podczas koncertu pt. “A to Polska wlasnie” uczniowie naszej szkoly wspolnie z artystami i publicznoscia zgromadzona na uroczystosci wykonali najpopularniejsze piesni legionowe m.in. “Marsz Pierwszej Brygady, Piechota, Wojenko, wojenko”.

Opracowała : M.Frankowska

W miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2016 roku uczestniczyli przedstawiciele SP1 w Kutnie. Uczniowie Iga Ladorudzka i Szymon Mikulski z klasy 6a pod opieką rodziców, dziadków i wychowawczyni Emilii Szymańskiej brali udział w uroczystościach na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zebrani wysłuchali przemówienie prezydenta miasta oraz recytacji wiersza patriotycznego przez Wiktora Zborowskiego, a także pieśni patriotycznych szkolnych chórów i apelu poległych. Delegacje uczniów kutnowskich szkół złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończył pokaz sztucznych ogni.

Opracowała:  E.Szymańska

„ PORTRET PANI JESIENI”

KONKURS PLASTYCZNY

W miesiącu październiku ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Portret Pani Jesieni”, przeznaczony dla uczniów z klas I-III. Celem  konkursowych zmagań było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych oraz  doskonalenie sprawności manualnych. W odpowiedzi na apel napłynęło wiele ciekawych  i barwnych prac z różnych klas. Ostatecznie przyznano 3 nagrody i 4 wyróżnienia.

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce – Natalia Wojciechowska, kl. II d

II miejsce- Nikola Stępska, kl. II c

III miejsce –  Nadia Pietrzak, kl. II a

Wyróżnienia otrzymały dzieci:

Marcelina Makowska, kl II d

Kinga Gmerek, kl. II d

Julia Dębowska, kl. I a

Oliwia Balcerzak, kl. II i

Zwycięzcy  konkursu uhonorowani zostali i dyplomami. W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów, kolorowe i pełne fantazji wytwory uczestników konkursu zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na korytarzu naszej szkoły.

M. Fabisz & M. Bajda