Czytelnicza Sztafeta Szkół 2020

Czytelnicza Sztafeta Szkół 2020

„Bądźcie światłem, które świeci

w mrokach obojętności i egoizmu”.

Jan Paweł II

 

16 października społeczność naszej szkoły podjęła Czytelniczą Sztafetę Szkół 2020 „Z książką nam do twarzy”.

Wybór terminu nie był przypadkowy. Rok 2020 bowiem jest Rokiem Jana Pawła II, a w dniu 16 października przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie wraz z nauczycielami czytali teksty literackie Jana Pawła II oraz pochodzące z jego homilii, encyklik i listów. Pisma kształtujące postawy będące odzwierciedleniem uniwersalnych wartości. Przybliżano również postać Papieża Polaka czytając również utwory o jego życiu i działalności, które było świadectwem pozytywnych wzorców zachowań. Niejednokrotnie czytanie wzbogacane było o prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział blisko 220 uczniów.

Dziękujemy nauczycielom za przeprowadzenie w swoich oddziałach Sztafety:

Marlenie Bajdzie (5a), Annie Dzierżawskiej (6b), Annie Jóźwiak (6c), Agnieszce Kolczyńskiej (6b, 6g), Annie Michalskiej (5b), Paulinie Sądej (5a, 5b), Martynie Walczak (4a), Annie Włodarczyk (3d), Wiolecie Włodarczyk (7b), Barbarze Wódce (1a), Joannie Traczyk i Ewie Rozmarynowicz (3a).

 

Wasze bibliotekarki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *